PORADNIA KARDIOLOGICZNA

Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się wszelkimi schorzeniami oraz wrodzonymi wadami układu sercowo-naczyniowego, w tym serca, aorty, a także mniejszych naczyń krwionośnych.

Poradnia kardiologiczna pomoże pacjentowi zarówno w rozpoznaniu choroby
oraz podejmie odpowiednie leczenie.

CARE CLINIC to jedna z nielicznych klinik w Polsce, oferująca kontrolę symulatorów serca, a także kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) i wszelkich układów resynchronizujących (CRT).

Posiadamy wysokiej jakości sprzęt medyczny, który pozwala na kontrolę rozruszników serca od tych producentów, których urządzenia są implantowane w Unii Europejskiej.

Wiemy, że zaawansowany wiek chorego oraz ciągła aktywność zawodowa młodszych pacjentów uniemożliwiają regularne kontrole w poradniach macierzystych. Dochodzi do tego fakt, iż takie placówki są z reguły otwarte w godzinach wczesnoporannych, co więcej wypełnione są one długą kolejką oczekujących. W związku z tym, wychodzimy naprzeciw takim pacjentom, oferując profesjonalną poradnię kardiologiczną.

Wczesne badania kontrolne

Badania kontrolne w poradni kardiologicznej powinny być wykonywane po dwóch do czterech tygodni od implantacji, a dokładniej po wypisaniu pacjenta ze szpitala. Czas od wypisu do pierwszej kontroli uzależniony jest od ewentualnego wykrycia powikłań i niepowodzeń zabiegu.Badanie kontrolne obejmuje przede wszystkim dokładny wywiad oraz badanie fizykalne (szczególnie miejsca implantacji), a także ocenę poprawnej pracy całego układu stymulującego, porzez wykonanie badana EKG.

Następne badanie kontrolne następuje po około 2-3 miesiącach od momentu wszczepienia stymulatora. Ten czas to okres stabilizacji stymulatora. Badanie EKG oraz badanie fizykalne to nie wszystko. Pacjentowi zostaje wykonany pomiar progu stymulacji i sterowania. Na ich podstawie można zaprogramować aplitudę i szerokość impulsu, a także czułość kanału komorowego lub przedsionkowego.

Ponadto badanie kontrolne upewni nas:

  • czy zaimplantowane urządzenia poprawnie komunikuje się z sercem
  • czy elektrody i sam stymulator nie uległ uszkodzeniu
  • czy elektrony lub całe urządzenie nie uległo przemieszczeniu się

Jeśli zajdzie taka potrzeba, urządzenie to jest przeprogramowywaner w taki sposób, aby pacjent był w stanie prowadzić komfortowe i aktywne życie.

Optymalizując urządzenie możemy zupełnie wyeliminować zbędną stymulację, co zwiększa działania baterii aż o 20%, dzięki czemu czas do reimplantacji się wydłuża.
ZGŁOŚ SIĘ DO NAS

Co dalej

Po badaniu kontrolnym pacjent uzyskuje dokument, na któym znajdują się wszelkie informację na temat stymulatora. Wśród tych informacji znajduje się między innymi stan naładowania baterii oraz przewidywany czas, po którym musi nastąpić wymiana urządzenia, a także jego opornośći i czułość elektrod, czy w końcu ewentualna informacja o arytmii zarejestrowanej podczas badania.

Staramy się, aby stymulacja była dobrana indywidualnie do pacjenta i możemy zapewnić, że nie stosujemy żadnych gotowych schematów. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na to jaki czas upłynął od implantacji, jakie były wyjściowe zaburzenia bodźców i przewodnictwa i czy występował lub nie własny rytm serca.

Nasi specjaliści:

dr n. med. Grzegorz Jarosiński
(specjalista kardiolog)

Cena wizyty:

250 zł

Nasza poradnia kardiologiczna umożliwia leczenie przy wykorzystaniu profesjonalnych sprzętów medycznych, które mogą kontrolować urządzenia od producentów, wykorzystywane w implantacjach na terenie całej Unii Europejskiej.

Odpowiemy na Państwa każde pytanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.